Alapvető szerszámok és javítókészlet
Egy túra során nemcsak a bicikli táskára lesz szükségünk, hanem olyan elemekre is, amelyek megkönnyítik az esetlegesen felmerülő problémák megoldását. A kerékpáros kiruccanás során ugyanis bármikor előfordulhat kisebb vagy nagyobb meghibásodás, amelyet ott helyben kell orvosolni.
Ezért fontos, hogy mindig legyen nálunk imbuszkulcs, csavarhúzó, gumileszedő, pótbelső, pumpa vagy egy CO2 patronos fújó, valamint defektjavító készlet. Ezek a szerszámok mind megmenthetnek bennünket attól, hogy a semmi közepén ragadjunk egy defektes kerékkel.
Persze nem árt tudni azt sem, hogyan kell használni őket. Akadnak olyan javító szettek, amelyek kerékpárokra készültek, tehát ne gondoljuk azt, hogy egy hatalmas pumpát, egy nagyobb csavarhúzót kell a kerékpáros hátizsákba tenni, hiszen vannak ennél kompaktabb kiegészítők is.
A lényeg, hogy mindig gondoskodjunk az esetleges pótlásról, főleg a pótbelső esetén. Ha tehát a múlt alkalommal felhasználtuk, akkor mielőtt újra útnak indulunk, vegyünk egy másikat és töltsük fel a készleteinket.
Fő a biztonság!
A biztonság mindig elsődleges szempont. Egy túra során előfordulhatnak kisebb balesetek, sérülések, horzsolások. Ezért fontos, hogy mindig fel legyünk készülve az esetleges ellátásra. Jó ha van a hátizsákban sebtapasz, fertőtlenítő kendő vagy spray, fájdalomcsillapító, kötszer, ragtapasz, valamint kullancskiszedő.
Utóbbi főleg az erdei túrák esetén lehet hasznos, hiszen itt kulcstényező, hogy minél előbb eltávolítsuk a vérszívót magunkból. De ha az említett kellékek megvannak és mindig magunknál tartjuk őket, akkor sosem okozhat problémát a kisebb sérülések ellátása.
A biztonsághoz hozzátartozik a megfelelő kivilágítás. Ha tudjuk, hogy a túra estébe nyúlhat vagy hirtelen rossz időjárási körülmények alakulnak ki, akkor szükség lehet plusz világításra. Az első és a hátsó lámpa alapvető, de emellett jó, ha van nálunk fényvisszaverős mellény, karpánt, pótelem vagy akkumulátor is.
Hidratálás és energia utánpótlás
A webáruházunkban kapható táskák esetében jó hír, hogy vannak akkora modellek, amikben kényelmesen elfér egy kulacs, néhány szendvics vagy müzliszelet. A megfelelő folyadékpótlás ugyanis elengedhetetlen minden sporttevékenységhez.
Mindig legyen nálunk vagy egy izotóniás ital vagy egy jó nagy adag víz. Emellett nem árt néhány gyümölcs, energiaszelet, magas fehérjetartalmú snack. Egy hosszabb túrára indulva érdemes több étellel készülni.
Navigációs eszközök a bicikli táskában
Végül, de nem utolsósorban, fontos megemlíteni a tájékozódási eszközöket. Még ha ismerős területen is kerékpározunk, előfordulhat, hogy szükség van navigációra. Ha biztosan az útvonalon akarunk maradni, akkor kelleni fog GPS-es kerékpáros komputer, térkép vagy offline navigációs alkalmazás, és persze telefontartó, hogy mindez könnyen elérhető legyen.